صفحات
 • صفحه اول
 • رویداد
 • گفت و گو
 • کلان
 • انرژی
 • راه و شهرسازی
 • بورس
 • بازار
 • صنعت و تجارت
 • کشاورزی
 • کار و تعاون
 • صفحه آخر
شماره دویست و بیست - ۲۳ اسفند ۱۴۰۲
روزنامه ایران اقتصادی - شماره دویست و بیست - ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - صفحه ۲

در جلسه شورای‌عالی اجرای سیاست‌های اصل 44 صورت گرفت

تصویب چهارچوب کلی واگذاری سهام عدالت به مشمولان جدید

رفع موانع و تسهیل واگذاری بنگاه‌های دولتی به بخش خصوصی و تعاونی

چهارچوب کلی واگذاری سهام عدالت جدید به مشمولان، رفع موانع و تسهیل واگذاری بنگاه‌های دولتی از طریق شیوه‌های ترکیبی و واگذاری مدیریت به بخش غیردولتی در شرکت‌هایی که سهام دولت در آنها اندک است، در جلسه شورای‌عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی به تصویب رسید. سومین جلسه شورای‌عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی در دولت سیزدهم پیش از ظهر روز سه‌شنبه به ریاست دکتر سیدابراهیم رئیسی با تصویب سه مصوبه برگزار شد.
در این جلسه چهارچوب کلی واگذاری سهام عدالت جدید به مشمولان پس از بحث و بررسی به تصویب رسید تا پس از تعیین تکلیف سبد سهام مربوطه در هیأت وزیران، مبنای عمل قرار گیرد.
در بخشی دیگر از جلسه، موانع واگذاری بنگاه‌های دولتی تحت مدیریت دولت از جمله آیین‌نامه شیوه‌های قیمت‌گذاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مصوب شد به منظور تسهیل واگذاری این بنگاه‌ها از شیوه‌های ترکیبی در قیمت‌گذاری آنها استفاده شود.
در جلسه دیروز شورای‌عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی همچنین با توجه بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر لزوم واگذاری مدیریت به بخش غیردولتی در شرکت‌هایی که سهام دولت در آنها اندک است، با تصویب اعضای شورا و تأکید رئیس‌جمهور، همه دستگاه‌های اجرایی مکلف شدند پس از ابلاغ این مصوبه، از طریق روش‌هایی از جمله واگذاری سهام باقی‌مانده، مدیریت در شرکت‌های مورد اشاره را به بخش‌های خصوصی و تعاونی واگذار کنند. در پایان مقرر شد جزئیات این روش‌ها در جلسه‌های آتی شورا مورد بررسی قرار گیرد.

 

بــــرش

در پی دریافت نشان فتح صورت گرفت
پیام‌های تبریک دکتر رئیسی به فرماندهان سپاه و ارتش
رئیس‌جمهور در پیام‌های جداگانه‌ای اعطای نشان فتح از سوی مقام معظم رهبری به فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران را به ایشان تبریک گفت.
دکتر سیدابراهیم رئیسی در پیام‌های جداگانه‌ای با تبریک اعطای نشان فتح از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به سردار سرلشکر حسین سلامی و سردار سرلشکر عبدالرحیم موسوی اعطای این نشان را نمادی از رضایت و خرسندی معظم‌له از مجاهدت‌های ایشان دانست که توانسته‌اند با حضور فرزندان رشید ملت سرافراز ایران در این نهاد مردمی، در همه زمینه‏‌های نظامی، عملیاتی، ‌اطلاعاتی و پیشرفت و اعتلای کشور و همچنین خدمت‌رسانی به مردم عزیز کشورمان در برهه‌‏های حساس به خوبی بدرخشند و همچون خاری در چشم دشمنان باشند.
متن پیام رئیس‌جمهور به سردار سرلشکر پاسدار جناب آقای حسین سلامی، فرمانده محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شرح زیر است: اعطای نشان پرافتخار فتح از سوی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به جنابعالی که بیانگر لیاقت، شایستگی و مجاهدت‌های آن برادر گرامی در فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتقای توان دفاعی و رزمی و قدرت بازدارندگی آن و نقش‌‏آفرینی در صیانت از ارزش‌‏های والای انقلاب اسلامی و دفاع از استقلال و امنیت کشور است، صمیمانه تبریک و تهنیت می‌گویم.
بی‌‏تردید، این نشان ارزنده، نمادی آشکار از رضایت و خرسندی معظم‌له از مجاهدت‌های سپاه پاسداران با مدیریت جهادی جنابعالی است که با حضور فرزندان رشید ملت سرافراز ایران در این نهاد مردمی، توانسته در همه زمینه‏‌های نظامی، عملیاتی، ‌اطلاعاتی و پیشرفت و اعتلای کشور و همچنین خدمت‏‌رسانی به مردم عزیز کشورمان در برهه‌‏های حساس به خوبی بدرخشد و همچون خاری در چشم دشمنان باشد.از پروردگار مهربان، سعادت و سلامت و دوام توفیق جنابعالی را در انجام رسالت و مأموریت‏‌های خطیر محوله، تحت فرماندهی معظم کل قوا، مسألت دارم.
دکتر رئیسی همچنین در پیامی به سردار سرلشکر پاسدار جناب آقای عبدالرحیم موسوی، فرمانده محترم ارتش جمهوری اسلامی ایران، نوشت: اعطای نشان ارزشمند فتح از سوی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به جنابعالی که بیانگر لیاقت و شایستگی آن برادر ارجمند در فرماندهی ارتش جمهوری اسلامی ایران و ارتقای توان دفاعی و رزمی و قدرت بازدارندگی آن در دفاع از استقلال و امنیت کشور است، صمیمانه تبریک و تهنیت می‌گویم.
بی‌‏تردید این نشان، نمادی آشکار از رضایت و خرسندی معظم‌له از مدیریت جهادی جنابعالی است که توانسته است با حضور فرزندان رشید ملت بزرگ ایران در نهاد مردمی ارتش، در همه زمینه‏‌های نظامی، عملیاتی، پدافندی و دفاع و پاسداری از مرزهای کشور، بیش از پیش بدرخشد و همچون خاری در چشم دشمنان باشد.
با آرزوی سعادت و سلامت، از درگاه خداوند متعال توفیقات روزافزون جنابعالی و همه رزمندگان پرتوان ارتش جمهوری اسلامی را در اجرای مأموریت‏‌های خطیر محوله، تحت رهبری فرماندهی معظم کل قوا مسألت دارم.

 

جستجو
آرشیو تاریخی