جلسه هماهنگی برگزاری مجمع سرمایه‌گذاری سهام عدالت قزوین برگزار شد

جلسه بررسی روند اجرایی و هماهنگی برگزاری مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت قزوین در محل ساختمان امور اقتصادی و دارایی این استان برگزار شد.به گزارش تسنیم، جلسه هماهنگی برگزاری مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت قزوین با حضور نماینده وزیر اقتصاد و مدیر کل امور اقتصاد و دارایی این استان، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت، مدیران عامل تعاونی‌های شهرستانی سهام عدالت و شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت قزوین، نمایندگان استانداری، اداره ثبت و تعاون، نهادهای نظارتی و امنیتی و همچنین نمایندگان دستگاه‌های مختلف اجرایی و تنی چند از مقامات این استان، درساختمان امور اقتصادی و دارایی قزوین برگزار شد.
امیر خلیلی‌خواه، نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان قزوین در این جلسه که با موضوع بررسی آخرین وضعیت و هماهنگی‌های مرتبط با برگزاری مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استان قزوین برپا شد، گزارشی در خصوص آخرین وضعیت و شرایط برگزاری مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت این استان ارائه داد و اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی این استان در فرایند برگزاری مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت قزوین بالاترین سطح همکاری را از خود به نمایش گذاشته‌اند و از سویی دیگر با توجه به اینکه برگزاری مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت یک هدف ملی تلقی می‌شود، باید همه مقامات و دستگاه‌های اجرایی و نظارتی استان در راستای تحقق این هدف گام بر دارند.
در جلسه هماهنگی برگزاری مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استان قزوین، ولی‌الله جعفری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار فرایند برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت را برای حاضران تشریح کرد و به سؤالات مطرح شده حاضران پاسخ داد. ولی‌الله جعفری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه شورای عالی بورس در آبان امسال مصوبه مربوط به برگزاری شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را ابلاغ کرد، گفت: 31 شرکت سرمایه‌گذاری استانی داریم که 28 شرکت در بورس اوراق بهادار پذیرفته شده‌اند. در این میان استان سمنان با وجود پیگیری‌های انجام شده، همچنان به عنوان نهاد مالی نزد سازمان بورس و اوراق بهادار و به عنوان ناشر در بورس پذیرفته نشده است. استان تهران نیز برای پذیرش در بورس و معامله سهام باید از البرز جدا شود.
وی افزود: شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مطابق قانون تجارت باید 4 ماه بعد از پایان سال مالی مجامع خود را برگزار کنند. این درحالی است که مجامع برخی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی 4 سال است که برگزار نشده است. جعفری نحوه حضور سهامداران در مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را مهم‌ترین موضوع در راستای اجرای مصوبه شورای عالی بورس عنوان و تصریح کرد: مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به صورت الکترونیک و از بستر سامانه دیما برگزار می‌شود.
جستجو
آرشیو تاریخی