افزایش اطمینان خاطر سرمایه‌گذاران با اصلاح سرمایه‌گذاری در سپرده بانکی

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اصلاح حد نصاب سرمایه‌گذاری در سپرده و گواهی سپرده بانکی برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت موجب می‌شود تا نرخ‌های این صندوق‌ها مطمئن‌تر شود و اطمینان خاطر سهامداران به منظور سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها افزایش یابد.
ابراهیم سماوی در گفت‌وگو با سنا، درباره اصلاح حد نصاب سرمایه‌گذاری در سپرده و گواهی سپرده بانکی برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، اظهار کرد: یکی از وظایف نهادهای بالادستی بازار سرمایه حفظ و صیانت از حقوق سرمایه‌گذاران بویژه سهامداران خرد است، زیرا اکنون با احتساب سهام عدالت بیش از ۵۰ میلیون کد داریم.
وی افزود: در هفته‌های اخیر بازار سرمایه به سبب انتشار گواهی سپرده ۳۰ درصدی که بانک مرکزی به یکباره ابلاغ و ۲۸۰ همت بودجه برای جذب منابع در اختیار بانک‌ها قرار داد با زیان مواجه شد که از جمله دلایل این تصمیم را می‌توان جبران نیاز نقدینگی بخش واقعی اقتصاد بدون درنظر داشتن سهامدار خرد و صندوق‌های با درآمد ثابت دانست.
این کارشناس بازار سرمایه تأکید کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار به منظور جبران زیان سهامداران خرد حد نصاب سرمایه‌گذاری در سپرده و گواهی سپرده بانکی برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت را اصلاح کرد، این امر موجب می‌شود تا نرخ‌های این صندوق‌ها مطمئن‌تر شود و از سوی دیگر نیز اطمینان سهامداران به منظور سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها افزایش یابد. سماوی در پایان گفت: صاحبان صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت با توجه به آنکه نرخ صندوق‌ها شکست نداشته و سودشان روز شمار است باید همانند تبلیغات بانک مرکزی در حوزه انتشار گواهی سپرده ۳۰ درصدی، بر مسائل مذکور تمرکز کرده و اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام دهند تا شاهد جذب مجدد سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها باشیم.
جستجو
آرشیو تاریخی